Kategoria B: zmiany w odbiorze samochodów w Copart

  • 04.01.2018, 10:30 (aktualizacja 06.03.2018, 14:18)
  • Brexit Standard, Copart
Kategoria B: zmiany w odbiorze samochodów w Copart Fot. Shutterstock.com
Od 10 stycznia 2018 na największej angielskiej aukcji samochodów powypadkowych COPART UK nastąpią zmiany proceduralne przy odbiorze pojazdów kategorii B. Każdy kto będzie chciał odebrać pojazd kategorii B, będzie musiał dostosować się do nowych procedur. Jeżeli nie spełni nowych wymagań, pojazd nie zostanie wydany, natomiast opłaty za przechowywanie pojazdów będą naliczane.

Copart na dzień dzisiejszy informuje o takich sposobach postępowania:

OPCJA 1 dla klientów którzy zamierzają rozebrać i oddać do utylizacji pojazd kategorii B poza granicami Wielkiej Brytanii. Przy odbiorze należy przedstawić pozwolenie na wywiezienie go za granicę tzw: Notification Document and a Movement Document zgodny z wymogami Wspolnoty Europejskiej nr EC 1013/2006 określającymi zasady odbioru, transport oraz eksportu pojazdu.

Niestety Copart ani żaden z jego pracowników nie są stanie służyć radą ani pomocą na temat w jaki sposób można uzyskać ten dokument jednak wskazuje podmioty mogące udzielić takich informacji:

W przypadku zakupu auta kategorii B z Coparta z siedziba w Anglii, należy skontaktowac sie z: Agencja Ochrony Srodowisk pod nr tel.: 03708 506 506 lub https://www.gov.uk/guidance/importing-and-exporting-waste#notification-controls-how-to-comply

Jeżeli zamierzasz odebrać pojazd kategorii B w Chester czyli w Walii informację można znaleźć tutaj: naturalresourceswales.gov.uk

Dla Whitburn czyli Szkocji należy skontaktować się ze Szkocka Agencja Ochrony Środowiska (SEPA) Email: [email protected]

Jezeli zamierzasz odebrać pojazd kategorii B z Północnej Irlandii prosimy odwiedzić: www.daera-ni.gov.uk

OPCJA 2 dla klientów którzy zamierzają rozebrać i oddać do utylizacji pojazd w Wielkiej Brytanii. W trakcie odbioru pojazdu musisz przedstawić wypełniony formularz potwierdzający odbiór niebezpiecznych odpadów, podając adres odpowiedniej autoryzowanej placówki (ATF) czyli Stacji Demontażu Pojazdów do której zamierzasz zabrać pojazd w celu rozbiórki i utylizacji.

OPCJA 3  Jeżeli pojazd został kupiony w jednym z tych oddziałów: Sandy, Sandwich, Chester, Wolverhampton lub York, Copart uruchomił usługę DEPOLLUTION SERVICE czyli oczyszczanie samochodów z niebezpiecznych płynów która może się okazać przydatna przy odbiorze samochodów zarówno dla klientów z Wielkiej Brytanii jak i reszty Unii Europejskiej. W tej sprawie należy kontaktować się z poszczególnymi oddziałami Copart jednak Brexit Standard również zapyta o tę usługę i poinformuje swoich czytelników jak najszybciej.

Brexit Standard, Copart

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam89
Adam89 29.01.2020, 10:43
W przypadku OPCJI 1, dokumenty, pozwolenia i inne muszę w Polsce coś z nimi zrobić czy to już nikogo nie interesuje. Poprostu auto rozeszło się po kawałku i nikogo to nie interesuje? I co jeśli ja w Polsce wyrzucę te papiery, po aucie ani śladu, muszę to w Anglii przedstawić ci z tym się stalo, coś płacić?
Paderewski
Paderewski 14.05.2018, 23:16
No i mamy Brexit

Pozostałe