Dożywocie dla kierowców-zabójców

  • 17.11.2017, 15:22 (aktualizacja 21.02.2018, 21:47)
  • Brexit Standard, Źródło: The Guardian, Ministry of Justice
Dożywocie dla kierowców-zabójców
W Wielkiej Brytanii będą zaostrzone kary za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Będzie to dotyczyło tych, którzy w szczególnie rażący sposób złamali przy tym obowiązujące przepisy.
 

Kierowcom, którzy zabiją kogoś, prowadząc pod wpływem alkoholu lub narkotyków, będzie grozić dożywocie. Podobnie tym, którzy jadąc z nadmierną prędkością lub podczas rozmowy przez telefon spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Zdaniem dziennika “The Guardian” zaostrzenia przepisów domaga się ponadpartyjna grupa brytyjskich parlamentarzystów, a celem ich wprowadzenia ma być poprawienie bezpieczeństwa na drogach.

Będzie to nowy rodzaj przestępstwa, za który będzie groziła kara taka sama, jak dla skazanych za zabójstwo – od 14 lat pozbawienia wolności, aż do dożywocia.
W ubiegłym roku 157 osób zostało skazanych za spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę, a kolejne 32 osoby skazano za zabicie kogoś podczas jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Kampanię na rzecz dożywocia dla najbardziej niebezpiecznych kierowców prowadzi między innymi posłanka Heidi Allen z okręgu South Cambridgeshire. Wspiera ona rodzinę 21-latka, który został zabity przez takiego właśnie niebezpiecznego kierowcę w Cambridge w 2014 r. Sprawca został skazany na jedynie cztery lata więzienia, a wyszedł już po zaledwie dwóch.

Zaostrzenie przepisów zapowiedziało już Ministerstwo Sprawiedliwości.

– W oparciu analizę najgorszych przypadków, udrękę rodzin ofiar oraz maksymalne kary za inne poważne przestępstwa, takie jak zabójstwo, zamierzamy wprowadzić kary dożywotniego pozbawienia wolności dla tych, którzy niszczą życie, jeżdżąc niebezpiecznie, pod wpływem alkoholu lub narkotyków – powiedział w rozmowie z dziennikiem “The Guarduan” Dominic Raab, minister sprawiedliwości Zjednoczonego Królestwa.

Brexit Standard, Źródło: The Guardian, Ministry of Justice

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pietrek
pietrek 29.06.2018, 12:50
Na całym świecie za kierowanie pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających powinna być kara bezwzględnego pozbawienia wolności. W Polsce są praktycznie zawsze tylko zawiasy o ile taki jeden z drugim przyjdzie na rozprawę z adwokatem to nawet wykpi się od dobrowolnego poddania się karze: http://pamietnikwindykatora.pl… Takie kary nie spełniają prawie żadnej funkcji odstraszającej innych i stąd na drogach prawie nic się nie zmienia jak chodzi o nietrzeźwych.
Skoper
Skoper 29.12.2017, 21:56
Kula w leb na miejscu a nie obciazac sustem podatkowy

Pozostałe