W razie zagrożenia nie opuszczaj kabiny

  • 12.10.2017, 13:03 (aktualizacja 03.12.2018, 15:23)
  • Brexit Standard
W razie zagrożenia nie opuszczaj kabiny Fot. Freeimages.com/Telea Daniel
Rośnie przemoc wobec kierowców ciężarówek w okolicach Calais. Najwięksi dostawcy obawiają się o łańcuchy swoich dostaw. Policja radzi, aby w sytuacji, gdy ktoś próbuje zaatakować pojazd, nie opuszczać kabiny i jak najszybciej wezwać pomoc.

W zeszły piątek kierowca ciężarówki należącej do firmy Kuehne + Nagel (K + N) udający się do Wielkiej Brytanii został zaatakowany około mili od Calais. Gdy zobaczył grupę osób próbujących się wedrzeć do naczepy, opuścił kabinę by dokładniej sprawdzić co się dzieje. Wówczas został zaatakowany cegłą w głowę i z obrażeniami trafił do szpitala. Napastnicy ukradli jego ciężarówkę.

K + N oświadczyło, że kierowca doznał „ciężkiej” rany głowy. Policja zatrzymała ciężarówkę około 8 km od miejsca przestępstwa. Oficer Policji ds. przestępczości samochodowej (NavCIS) Andrew Round powiedział, że porywacze liczyli od 20 do 30 mężczyzn.

– Jeśli utrzyma się poziom przemocy z ostatnich sześciu-ośmiu tygodni, chciałbym aby wojsko się tym zajęło. To nie jest w porządku wobec kierowców. Coś trzeba z tym zrobić i to jest sprawa do rozwiązania dla rządów brytyjskiego i francuskiego, czym zresztą się one już zajęły – powiedział Round.

NavCIS radzi, aby w podobnych sytuacjach kierowcy nie wychodzili z kabiny i natychmiast wezwali na pomoc policję.

W czerwcu polski kierowca vana zginął w godzinach porannych na jednej z głównych dróg prowadzących do Calais po zderzeniu z ciężarówką, która została zmuszona do raptownego zatrzymania przed prowizoryczną barierą utworzoną przez imigrantów.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe