Severn Crossing będzie bez opłat

  • 12.10.2017, 12:52 (aktualizacja 03.12.2018, 15:24)
  • Brexit Standard
Severn Crossing będzie bez opłat Fot. Shutterstock Severn Bridge
Opłaty za przejazd przez Severn Crossing zostaną zlikwidowane przed końcem 2018 r. Miejsce to jest bardzo wygodne do przekraczania ujścia rzeki Severn pomiędzy Walią a Anglią.

Obecne opłaty za przejazd Severn Crossing, czyli mostami Severn Bridge i Second Severn Crossing, wynoszą 20 funtów dla ciężarówek i 13.50 funtów dla vanów. Są one od dawna krytykowane przez operatorów transportowych w Walii i południowo-wschodniej Anglii.

21 lipca minister ds. Walii Alun Cairns poinformował w oświadczeniu, że opłaty za przejazd przez te mosty zostaną zniesione, a kontrola nad nimi zostanie przekazana do Highways England pod koniec przyszłego roku.
Przytaczany przez portal Motor Transport Ian Owen, dyrektor ds. operacyjnych w Owens Group, powiedział, że jego firma „przyjęła tę wiadomość z otwartymi ramionami”.

– Nasze obecne wydatki z racji tych opłat przekraczają 480 tys. funtów rocznie. To dobra nowina dla przewoźników z Walii i południowo-zachodniej Anglii, ponieważ daje nam to szansę na rozwijanie biznesów. Teraz czekamy na szczegółowe informacje – kiedy dokładnie opłaty zostaną zniesione – mówi Owen.

Przedsiębiorcy związani z transportem mają teraz nadzieję, że kolejnym krokiem ze strony władz będzie obniżenie lub zniesienie opłat przejazdowych w innych miejscach w kraju.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe