Overbooking – Oszustwo czy pomysł na biznes?

  • 31.08.2022, 10:08
  • Źródło: Mr Fork
Overbooking – Oszustwo czy pomysł na biznes?
Sprzedaż większej ilości miejsc niż te które są dostępne, to powoli typowa praktyka u większości linii lotniczych wciąż egzystujących na tym coraz trudniejszym rynku. Jednak czy to jest w porządku wobec klientów? Oto podstawowe pytanie, które trzeba zadać.

Z powodu wysokiej dynamiki rynku, przedsiębiorstwa turystyczne zawsze sprzedawały więcej miejsc niż były w stanie faktycznie udostępnić klientom. Dzieje się tak ponieważ wieloletnie analizy potwierdziły, że tak czy inaczej około 10% klientów po prostu nie realizuje swoich zamówień. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie statyczne taka praktyka nie wydaje się moralnie naganna, ale co, jeżeli chodzi czas? Dziesiątki tysięcy osób codziennie próbuje przedostać się z miejsca na miejsce z nadzieją, że skoro zapłaciło 100% za bilet to tylko wyjątkowe zdarzenie może pokrzyżować im plany.

Linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż mają miejsc do zaoferowania, ale przecież nie zwracają pieniędzy osobom które nie wykorzystały zakupionej i zapłaconej usługi. Co w przypadku, kiedy Overbooking uziemi osobę która leci na wieczorny wiele miesięcy oczekiwany koncert, ślub kolegi lub na randkę która być może jeżeli udana, zaważy na całym jej przyszłym życiu? Czy zwyczajowy zwrot kosztów i niewielka kara rozwiązują sprawę?

Źródło: Mr Fork

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe