Wybory prezydenckie 2020: w UK tylko głosowanie korespondencyjne

  • 11.06.2020, 16:24
  • Brexit Standard
Wybory prezydenckie 2020: w UK tylko głosowanie korespondencyjne Ambasada RP w Londynie Fot. ArchBS
Zgłoszenia do spisu wyborców w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na 10 maja 2020 r. pozostają skuteczne w wyborach, które odbędą się w dniu 28 czerwca 2020 r. W okręgach konsularnych w UK, ze względu na sytuację epidemiczną, możliwe będzie wyłącznie głosowanie korespondencyjne.

Jeżeli chcesz głosować korespondencyjnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy, musisz dokonać zawiadomienia poprzez wypełnienie dodatkowego formularza na ewybory.msz.gov.pl do dnia 16 czerwca 2020 r. Osoby, które nie dokonają zawiadomienia bądź dokonają tego po dniu 16 czerwca br. nie będą mogły wziąć udziału w wyborach i nie zostanie do nich przesłany pakiet wyborczy.

Osoby, które zmieniają miejsce pobytu: Jeżeli od czasu dokonania zgłoszenia do spisu wyborców w wyborach zarządzonych na 10 maja 2020 r. zmieniłeś miejsce pobytu i nie przebywasz już w okręgu konsularnym bądź zamierzasz to zrobić przed datą wyborów, fakt ten należy zgłosić do dnia 16 czerwca 2020 r. konsulowi, który prowadzi spis wyborców do którego zostałeś zapisany. W tym celu skontaktuj się z urzędem konsularnym. Dane teleadresowe znajdziesz na stronie urzędu. W przypadku korzystania z korespondencji e-mail wpisz w tytule e-maila „Zmiana miejsca pobytu wyborcy”.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe