Cztery osoby na pięć zarażą się koronawirusem w UK? Epidemia może potrwać aż do 2021 roku

  • 16.03.2020, 14:36
  • Brexit Standard
Cztery osoby na pięć zarażą się koronawirusem w UK? Epidemia może potrwać… Fot. Shutterstock
Epidemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii potrwa do następnej wiosny i może doprowadzić do hospitalizacji 7,9 miliona osób – ujawnia tajny raport Public Health England (PHE).

W dokumencie, do którego dotarł „The Guardian”, szefowie brytyjskiej służby zdrowia walczący z wirusem przyznają, że spodziewają się, że będzie on krążył po kraju jeszcze przez 12 miesięcy i doprowadzi do ogromnego dodatkowego obciążenia już i tak przeciążonego NHS.

Dane zawarte w dokumencie sugerują również, NHS powinno być przygotowane na to, że aż 80 proc. Brytyjczyków zarazi się w najbliższym roku koronawirusem.

Chris Whitty, główny doradca medyczny rządu wcześniej opisał tę liczbę jako najgorszy scenariusz i zasugerował, że rzeczywista liczba powinna okazać się mniejsza. Jednak z raportu jasno wynika, że „oczekuje się”, że ​​czterech na pięciu mieszkańców Wysp zarazi się koronawirusem. Ponadto aż nawet 15 proc. populacji Wysp (7,9 miliona osób) może wymagać hospitalizacji.

Według raportu szczyt epidemii Covid-19 prognozowany jest na przełom kwietnia i maja, potem sytuacja ma się nieco uspokoić, ale wirus ma uderzyć mocniej ponownie w listopadzie. W raporcie wyraźnie podkreśla się natomiast, że latem epidemia osłabnie, ale nie zniknie

Autorzy raportu bardzo poważnie przestrzegają, jeśli chodzi o liczbę potencjalnych zgonów. Jeśli okaże się, że wirusem zarazi się 4 na 5 Brytyjczyków, to oznacza około 50 milionów chorych. Zakładając jednoprocentowy odsetek śmiertelności, w ciągu dwunastu miesięcy mogłoby umrzeć 500 tysięcy mieszkańców Wysp.

Autorzy raportu sugerują, że rząd powinny starać się opóźniać moment, w którym nastąpi szczyt zachorowań, żeby dać sobie jak najwięcej czasu na przygotowanie, a firmom farmaceutycznym na prace nad lekami. Szczepionka może pojawić się jednak nie wcześniej niż za półtora roku.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomasz Klecki
Tomasz Klecki 17.03.2020, 11:00
Wszyscy mowia o izolacji o tym ze w razie objawow trzeba zostac w domu 7 lub 14 dni ale nikt nie mowi co potych 7 czy 14 dniach, czy pozniej ten wirus znika z organizmu? co potem sie z nim dzieje? Czy ta choroba przemija jak zwykla grypa?
Johnson
Johnson 16.03.2020, 17:43
Ale jak jest liczba zarażonych w UK tak naprawde sie nie dowiemy po kaza z obiawami zostac w domach przez tydzien ludzie chorzy nie powiedza ze maja obiawy bo maja oplaty za mieszkania i kredyty UK lata dziury im wiecej zgonow tym lepiej dla BREXITU ANGLICY to pusty i durny narod

Pozostałe