Irlandia zamyka wszystkie puby i bary

  • 16.03.2020, 13:50
  • Brexit Standard
Irlandia zamyka wszystkie puby i bary Fot. pixabay.com
Wszystkie puby i bary w Irlandii, włącznie z barami w hotelach mają zamknięte przynajmniej do 29 marca – ogłosił wieczorem rząd tego kraju w ramach działań, mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Irlandia już w czwartek zamknęła wszystkie szkoły oraz placówki opieki nad dziećmi i zakazała zgromadzeń publicznych powyżej 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych i powyżej 500 osób na otwartym powietrzu, ale puby i bary pozostawały do tej pory czynne.

Decyzję o zaostrzeniu restrykcji rząd podjął w reakcji na publikowane w trakcie weekendu w internecie nagrania wideo, pokazujące bawiących się ludzi w zatłoczonych pubach. Minister zdrowia Simon Harris na Twitterze określił to jako „zniewagę” dla wysiłków pracowników służby zdrowia.

„Niedaleko stąd pielęgniarki i lekarze pracują, aby ograniczyć wpływ globalnej pandemii. Wszyscy pracują 24 godz. Na dobę” – napisał Harris zamieszczając na swoim profilu nagranie z jednego z pubów.

„Jest to istotny środek ochrony zdrowia publicznego, zważywszy na doniesienia o lekkomyślnym zachowaniu niektórych członków społeczeństwa w niektórych pubach zeszłej nocy. Chociaż rząd przyznaje, że większość społeczeństwa i właścicieli pubów zachowuje się odpowiedzialnie, jest ważne, aby wszystkie puby zostały zamknięte przed Dniem św. Patryka” – oświadczył rząd. Już wcześniej władze Irlandii odwołały wszystkie parady z okazji przypadającego 17 marca święta narodowego tego kraju.

Rząd wezwał także ludzi, aby nie organizowali przyjęć w domach, gdyż robiąc to narażają zdrowie innych na niebezpieczeństwo.

W Irlandii potwierdzono w niedzielę kolejne 40 przypadków koronawirusa, co oznacza, że ich liczba wzrosła do 169. Dwie spośród zakażonych osób zmarły.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe