Ponad tysiąc osób zarażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii

  • 14.03.2020, 18:08
  • Brexit Standard
Ponad tysiąc osób zarażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii Fot. NHS
O kolejne 10 wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zgonów w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa. Całkowita liczba zarażonych przekroczyła zaś już tysiąc.

Całkowita liczba zarażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 1140 – poinformowało brytyjskie Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to wzrost od piątkowego popołudnia o 342 osoby.

Kolejnych 10 osób w UK z powodu koronawirusa zmarło. Tym samym łączny bilans ofiar śmiertelnych tej choroby na Wyspach wynosi już 21. Jeszcze w piątek ofiar było 11, co oznacza, że liczba ta prawie się podwoiła w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według NHS England, wszyscy pacjenci, którzy zmarli w ciągu ostatnich 24 godzin, mieli ponad 60 lat, a wielu z nich cierpiało także na inne schorzenia.

Wszyscy zmarli trafili wcześniej pod opiekę dziewięciu różnych ośrodków zdrowia, znajdujących się w Buckinghamshire, Sandwell & West Birmingham, Wolverhampton, Leicester, Barts, Londyn, North Middlesex i Chester.

O zmarłych poinformował główny doradca rządu ds. medycznych Chris Whitty.

– Przykro mi, że umarło 10 kolejnych pacjentów, u których wynik testu Covid-19 był pozytywny. Wszystkie 10 osób było w grupach ryzyka. Rozumiem, że wzrost liczby zgonów związanych z Covid-19 będzie powodem do niepokoju dla wielu. Społeczeństwo powinno jednak wiedzieć, że podejmowane przez nas działania mają na celu ratowanie życia i ochronę osób najbardziej narażonych. Każdy z nas ma do odegrania pewną rolę w osiąganiu tego celu. Jeśli pojawił się u ciebie ciągły kaszel lub wysoka temperatura, zostań w domu przez siedem dni. Zachęcam również wszystkich do regularnego mycia rąk przez 20 sekund – mówił Whitty podczas spotkania z mediami.

Najmłodszym zarażonym koronawirusem w Wielkiej Brytanii jest noworodek. Pozytywny wynik na obecność jego uzyskał on, jak jego matka została przewieziona do szpitala w North Middlesex w Enfield, kilka dni wcześniej, z podejrzeniem zapalenie płuc.

Oficjalne dane prawdopodobnie nie przedstawiają dokładnej liczby zarażonych koronawirusem, która w rzeczywistości może być o wiele większa. Jeden z naukowców pracujących dla brytyjskiego rządu już w czwartek wieczorem ostrzegał, że liczba nosicieli wirusa może już przekraczać nawet 10 tysięcy.

Z kolei premier Boris Johnson nazwał koronawirusa „najgorszym kryzysem zdrowia publicznego od pokoleń”, ostrzegając, że wiele brytyjskich rodzin „straci przedwcześnie swoich bliskich”.

Premier stwierdził jednocześnie, że jest zbyt wcześnie, aby zakazywać odbywania się imprez masowych, zamykać firmy i instytucje publiczne, ale jednocześnie potwierdził, że rząd bierze pod uwagę takie plany.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hanka
Hanka 16.03.2020, 17:36
Czekają żeby więcej ludzi zmarlo
Jsjs
Jsjs 15.03.2020, 07:32
Poczekaj az wiecej ludzi umrze. Wtedy juz nie bedzie dla kogo trzymac sklepow ani szkol otwartych, bo wszyscy zejda z tego swiata.

Pozostałe