Koronawirus błyskawicznie atakuje Londyn

  • 12.03.2020, 16:10
  • Brexit Standard
Koronawirus błyskawicznie atakuje Londyn Fot. Public Health England
Kensington and Chelsea to obecnie największe ognisko koronawirusa w Londynie. Odnotowano tutaj już 16 zarażeń – informuje Public Health England.

Poza Londynem najwięcej zachorowań odnotowano w hrabstwie Hertfordshire, gdzie dotychczas zaraziło się już 19 osób.

Najszybciej jednak koronawirus rozprzestrzenia się w stolicy Wielkiej Brytanii. Według Public Health England, spośród 460 wszystkich potwierdzonych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii większość, co nie dziwi, została zdiagnozowana właśnie w Londynie, gdzie liczba zakażeń Covid-19 wzrosła do 104.

Większość pacjentów z koronawirusem mieszka w Kensington and Chelsea, która „ma obecnie 16 przypadków” – podają lokalne władze.

Southwark zgłosił dziewięć przypadków, podczas gdy infekcje w Barnet podwoiły się do ośmiu w ciągu dwóch dni.

– Wszystkie osoby zarażone są „odizolowane” i „obecnie nie ma dowodów na rozprzestrzenianie się wirusa w Barnet – uspokaja jednak w rozmowie z „The Sun” Tamara Djuretic, dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Barnet.

Ponadto siedem przypadków choroby odnotowano w Camden, trzy w Brent, a w Ealing pięć, co już skłoniło władze lokalnego szpitala do ograniczenia liczby odwiedzających na oddziałach. Także w Lambeth i Hounslow jest już po pięć zarażonych osób.

Z kolei władze Sutton, Tower Hamlets oraz Hackney i City of London zgłosiły po cztery potwierdzone infekcje, a pozostałe – w tym Greenwich, Islington i Wandsworth – zgłosiły od jednej do trzech zarażonych osób.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe