Nigel Farage: Polska następna opuści Unię Europejską

  • 29.01.2020, 16:04
  • Brexit Standard
Nigel Farage: Polska następna opuści Unię Europejską Nigel Farage Fot. Shutterstock
Na pożegnalnej konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim, Nigel Farage powiedział, że jest przekonany, iż następnymi krajami, które po Wielkiej Brytanii opuszczą Unię Europejską będą Polska, Dania i Włochy.

W środę w Parlamencie Europejskim europosłowie mają przyjąć umowę dotyczącą warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Umowa brexitowa może wejść w życie, gdy tylko poprze ją PE, ale nikt nie spodziewa się niespodzianek: wcześniej poparcie dla niej zarekomendowali europosłowie z komisji spraw konstytucyjnych.

Brexit ma nastąpić 31 stycznia. Europosłowie z Wielkiej Brytanii żegnają się więc z Parlamentem Europejskim. Dzisiaj na konferencji prasowej zrobił to Nigel Farage, kiedyś lider UKIP, obecnie szef Brexit Party, jeden z największych propagatorów Brexitu.

Jeden z dziennikarzy zapytał Farage'a o jego przewidywania co do tego, które z państw Unii Europejskiej pójdą drogą Wielkiej Brytanii i zaczną rozważać opuszczenie wspólnoty.

Jako faworytów do opuszczenia UE wskazał Polską, a także Danię i Włochy, twierdząc, iż obecny „Brexit” to dopiero początek.

Zdaniem Farage'a w przypadku Polski powodem wyjścia z UE mogłoby być to, jak była traktowana przez takich europejskich polityków jak Frans Timmermans.

– 30 lat temu rządzili komuniści, a obecnie w Brukseli jest system, który przypomina Polakom o tamtych czasach – mówił Farage.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jk
Jk 30.01.2020, 15:17
I Austria

Pozostałe