Dzielnica tysiąca i jednego drobiazgu

  • 14.01.2020, 15:16
  • Kordian Klaczyński
Dzielnica tysiąca i jednego drobiazgu Fot. pixabay.com
Camden Town to dzielnica w północnej części Londynu. Słynie przede wszystkim z handlu i rozrywki.

Na tutejszym Camden Market można kupić niemal wszystko. To jeden z najsłynniejszych londyńskich bazarów. Jest mnóstwo sklepów i sklepików, oferujących całą mozaikę rozmaitości – od londyńskich pamiątek, po ciuchy w stylu retro, czy stroje na bale przebierańców.

W przerwie zakupów czekają na nas stragany ze świeżym jedzeniem. A do wyboru mamy potrawy dosłownie ze wszystkich zakątków świata – od kuchni azjatyckich, przez południowoamerykańskie, karaibskie, afrykańskie, aż po miejsca, w których serwowane są polskie pierogi, czy węgierskie langosze.

Camden Town to także dzielnica dla miłośników klubów muzycznych. Jest ich tutaj naprawdę sporo. Koko, The Underworld, Electric Ballroom czy Jazz Café, to lokale, które zapisały się na trwałe w światowej scenie muzycznej. W każdym z nich od lat występowały i do dzisiaj występują gwiazdy największych formatów.

Jest tutaj mnóstwo sklepów muzycznych, handlujących płytami analogowymi z drugiej ręki. Koneserzy mogą w nich nabyć prawdziwe „perełki”. Nie bez powodu to właśnie tutaj też znajduje się główna europejska siedziba stacji MTV.

Muzyczne legendy odbiły swoje ślady nie tylko w tutejszych klubach. Każde miejsce może się pochwalić epizodem związanym z jakimś znanym artystą. Zajrzyjcie np. do pubu The Hawley Arms. Wpadała tutaj mieszkająca w pobliżu Amy Winehouse. Czasami nawet lubiła stanąć za barem i nalewać klientom piwo.

Do Camden Town w bardzo prosty sposób dojedziemy z każdego zakątka Londynu.

Najbliższa stacja metra: Camden Town

Kordian Klaczyński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe