Książę Harry i Meghan Markle wybierają wolność. Brytyjska rodzina królewska się rozpada.

  • 08.01.2020, 22:41
  • Brexit Standard
Książę Harry i Meghan Markle wybierają wolność. Brytyjska rodzina królewska… Książę Harry i Meghan Markle Fot. Wikipedia / Creative Commons 2.0
Książę Harry i Meghan Markle zamierzają uniezależnić się finansowo od rodziny królewskiej.

Książęca para poinformowała na Instagramie, że ustępuje z oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. Zdradziła też, że planuje podzielić swój czas pomiędzy UK i USA, a także założyć nową organizację charytatywną. Dzięki temu zamierza się uniezależnić finansowo od rodziny królewskiej, a co za tym idzie od brytyjskich podatników.

„Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. (...) Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość. Zdecydowaliśmy się na to zachęceni waszym wsparciem. Chcemy wypośrodkować czas spędzony w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej” – napisała książęca para w oświadczeniu.

W 2018 r. firma doradcza Brand Finance szacowała, że sam ślub pary przyniósł brytyjskiej gospodarce ponad miliard funtów, m.in. za sprawą dochodów z turystyki i sektora gastronomicznego i sprzedaży wyprodukowanych z tej okazji pamiątek.

Harry i Meghan od miesięcy pozostawali jednak na marginesie brytyjskiej rodziny królewskiej, przyznając publicznie, że mają odmienne zdanie na temat funkcjonowania monarchii. Narastające różnice doprowadziły m.in. do podziału organizacji charytatywnej, której patronował Harry i jego starszy brat, William.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosc
Gosc 09.01.2020, 13:36
W kolejce i tak pierwszenstwo ma William - to jest foch i tylko proba wyjscia z twarza

Pozostałe