„Wiedźmin” bije rekordy popularności w Wielkiej Brytanii

  • 07.01.2020, 14:52
  • Brexit Standard
„Wiedźmin” bije rekordy popularności w Wielkiej Brytanii „Wiedźmin” Netflixa to obecnie najpopularniejszy serial na świecie
Netflix opublikował listę swoich najpopularniejszych produkcji w Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Niemczech i Indiach. Na bardzo wysokich miejscach znalazł się amerykański serial „Wiedźmin” na podstawie opowiadań polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

„Wiedźmin” swoją premierę miał 20 grudnia i niemal od razu stał się najpopularniejszym serialem Netfliksa w Wielkiej Brytanii w 2019 roku. Wyprzedził między innymi „After Life”, trzeci sezon „Stranger Things”, „Sex Education” i „The Umbrella Academy”. Zajmuje też czwarte miejsce na liście wszystkich produkcji z 2019 roku. Wyprzedzają go jedynie dokumentalny serial „Zaginięcie Madeleine McCann”, „6 Underground” i komedia „Zabójczy rejs”.

„Wiedźmin” prowadzi także wśród popularnych seriali Netfliksa w Australii, a we Francji znalazł się na drugim miejscu. Tam prowadzi trzecia seria hiszpańskiego „Domu z papieru”. Z kolei w Niemczech serial jest na trzecim miejscu najpopularniejszych produkcji.

Netflix nie poinformował, na podstawie jakich danych opracowane zostały zestawienia. Jak pisze Presserwis, najprawdopodobniej brano pod uwagę liczbę unikalnych abonentów z danego kraju, którzy obejrzeli przynajmniej dwie minuty danego tytułu w trakcie 28 dni od pierwszego udostępnienia ich na platformie.

Według danych zaprezentowanych przez firmę Parrot Analytics, które przytacza Presserwis, „Wiedźmin” to obecnie najpopularniejszy serial na świecie (dane obejmują okres od 22 do 28 grudnia). Przygody Geralta z Rivii wyprzedziły m.in. „The Mandalorian”, czyli osadzoną w uniwersum „Gwiezdnych wojen” produkcję Disney Plus.

Na sukcesie „Wiedźmina” zyskał też sam autor książki o jego przygodach Andrzej Sapkowski. Po 27 latach od pierwszego wydania jego zbiór opowiadań trafił właśnie na prestiżową listę bestsellerów „New York Timesa”.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe