Tak londyńczycy marnowali czas policji

  • 30.12.2019, 15:32
  • Brexit Standard
Tak londyńczycy marnowali czas policji Fot. pixabay.com
Zgłoszenie o pomyłce w realizacji zamówienia przez bar fast food i przeterminowane herbatniki znalazły się w tym roku wśród ponad 22 000 bezsensownych połączeń telefonicznych z numerem alarmowym londyńskiej policji.

Metropolitan Police poinformowała, że w pierwszych 11 miesiącach 2019 r. zidentyfikowano 22 491 połączeń telefonicznych z policją, które zupełnie marnowały jej czas.

Wśród marnujących czas policji była między innymi kobieta, która narzekała, że jeden z barów fast food wysłał jej trzy porcje saveloy z frytkami, zamiast jednej.

– Dokuczliwe rozmowy były „ogromnym marnotrawstwem” czasu policjantów – mówi oficer David Jackson.

– Te nieistotne połączenia blokują numer dla innych ludzi, którzy dzwonią pod 999 w rzeczywiście nagłych wypadkach. Przez to oczekiwanie na połączenie mogło ich narażać na prawdziwe niebezpieczeństwo – dodaje Jackson.

Metropolitan Police opublikowała wiele nagrań z numerem 999 połączeń, w których zgłoszony incydent nie był w rzeczywistości nagłym wypadkiem. W klipach pojawia się również mężczyzna pytający o godzinę, a inny narzeka na przeterminowaną paczkę herbatników.

W pierwszych 11 miesiącach 2019 r. dokonano również 2912 fałszywych połączeń na niealarmowy numer policji 101.

Metropolitan Polce poinformowało też, że w sumie otrzymało ponad 2,1 miliona połączeń między pomiędzy 1 stycznia a 30 listopada 2019 r.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RADO
RADO 31.12.2019, 17:49
Liczba poraza , ale chyba daja rade jak widac...bo maja sie dobrze. I Obywatele no i Policja

Pozostałe