Bangladesz i hipsterzy

  • 16.12.2019, 16:59
  • Kordian Klaczyński
Bangladesz i hipsterzy Brick Lane w Londynie Fot. VisitBritain
Podczas jednej z moich pierwszych wizyt na Brick Lane spotkałem podpitego i zabłąkanego Anglika. – This is not England! – stwierdził z przerażeniem ów gość. I rzeczywiście – to miejsce, położone w samym sercu brytyjskiej stolicy, słynie z restauracji serwujących potrawy curry i jest zamieszkiwane w sporej mierze przez przybyszów z Bangladeszu. Stąd często nazywane jest Banglatown.

Brick Lane to ulica w Tower of Hamlets, rozciągająca się pomiędzy Swanfield Street i Whitechapel High Street, otoczona stacjami Shoreditch High Street, Liverpool Street, Aldgate East i Whitechapel.

Ten swoisty mikrokosmos londyńskiej metropolii był kiedyś kojarzony głównie z biedotą, zamieszkiwanymi przez nią slumsami i morderstwami Kuby Rozpruwacza. Dziś jest to tętniące życiem miejsce pełne galerii, hipsterów i modnych klubów.

Brick Lane to także festiwale odbywające się przez cały rok, luksusowe butiki i targowiska, na których kupić można kupić dosłownie wszystko – od gadżetów vintage, po prace współczesnych londyńskich artystów. Najsłynniejsze z nich działa w każdą niedzielę przy The Old Truman Brewery. Najlepiej wybrać się tu około południa. Od różnorodności wystawianych towarów naprawdę można dostać oczopląsu.

W pobliżu jest także Old Spitalfields Market – odnowiony wiktoriański targ, pełen stoisk z potrawami z całego świata i butików z antykami i ciuchami pamiętającymi zamierzchłe czasy.

Po zakupach warto zajrzeć do jednego z licznych barów. Polecam 93 Feet East przy 150 Brick Lane. To „Hip-bar” i zarazem klub nocny usytuowany na dziedzińcu dawnego browaru, gdzie często goszczą koncerty i występy DJ-ów, serwujących eklektyczne połączenie przeróżnych gatunków muzycznych. Można tu poczuć atmosferę prawdziwego East End.

Najbliższa stacja: Shoreditch High Street

Kordian Klaczyński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe