Amerykanie, ręce precz od naszego NHS!

  • 14.12.2019, 14:53
  • Brexit Standard
Amerykanie, ręce precz od naszego NHS! Donald Trump Fot. Shutterstock
Donald Trump pogratulował Borisowi Johnsonowi zwycięstwa w wyborach i powiedział, że Wielka Brytania będzie mogła po Brexicie zawrzeć z USA „masową nową umowę handlową”. Mogą w niej się znaleźć zapisy odnośnie udostepnienia amerykańskim korporacjom farmaceutycznym dostępu do brytyjskiej publicznej służby zdrowia (NHS).

Doktor Sonia Adesara z NHS apeluje, aby przepisy rządowe zapewniły, że brytyjska służba zdrowia nie będzie częścią tego porozumienia handlowego. Wystosowana przez nią do rządu petycję podpisało już ponad milion osób.

W ramach niedawnej wizyty w Wielkiej Brytanii Donald Trump powiedział, że NHS musi być na stole w ramach każdej umowy handlowej z USA, kiedy Wielka Brytania znajdzie się już poza Unią Europejską. Według Adesary jest to poważne i bezpośrednie zagrożenie dla NHS, dlatego wzywa ona brytyjski rząd do zagwarantowania, że brytyjska służba zdrowia nigdy nie będzie częścią żadnej umowy handlowej z Donaldem Trumpem.

„Nasz NHS jest istotną usługą publiczną, musi być chroniony przed komercyjnym wykorzystaniem” – pisze Adesara.

„Jako lekarz NHS wiem, jak cenna jest nasza służba zdrowia. Przede wszystkim dbam o moich pacjentów i jestem poważnie zaniepokojona, że może to być początek końca wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii” – dodaje.

Według niej otwarcie NHS na korporacje amerykańskie oznaczałoby, że NHS zaatakuje motyw zysku, dane pacjentów będą na sprzedaż, dostęp do opieki zdrowotnej będzie racjonowany i prowadzić może to do sytuacji jak w USA – jeśli nie stać cię na leczenie, nie będziesz leczony.

„Przyzwoita opieka zdrowotna jest prawem człowieka i nigdy nie powinna być towarem, który można kupić i sprzedać. Wyślijmy wiadomość do Donalda Trumpa, aby trzymał ręce z dala od naszego NHS i poprośmy rząd Wielkiej Brytanii, aby wyraźnie zagwarantował, że nigdy nie będzie ona częścią umowy handlowej z Ameryką ani żadnej innej umowy handlowej”.

„Nasz NHS jest dostępny dla nas wszystkich w najlepszych i najgorszych chwilach naszego życia, jest częścią naszej tożsamości i nie jest na sprzedaż. Proszę podpisać moją petycję, aby chronić nasz NHS”.

Dr Sonia Adesara, Junior doctor i członek Keep Our NHS Public

Petycję możne podpisać, klikając tutaj.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 14.12.2019, 23:52
Przestańcie ludzi oglupiac i jak smiecie nazywac wszystko na odwrót : „Jako lekarz NHS wiem, jak cenna jest nasza służba zdrowia. Przede wszystkim dbam o moich pacjentów i jestem poważnie zaniepokojona, że może to być początek końca wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii” – dodaje.
Jak smiecie tak mowic!!!!
No Health Service taki jest skrot do brytyjskiej sluzby zdrowia!!
Jedynie pomysl jest dobry zeby nie sprzedawac czegos co nie jest na sprzedaz.
A kolejna petycje bedziemy podpisywac o zniesienie regularnych oplat jakie wplacamy na NHS nie uzyskujac zadnej pomocy medycznej.(paracetamol sami mozemy kupic i wiemy do czego go uzyc!) Mało tego! Juz sam nie wiem co jest lepsze czy samemu sie leczyc ( bo juz musimy sugerowac a wrecz klucic sie z lekarzami baaa nawet nie lekarzami do konca o to co nam dolega)!!! Czy moze dac sie leczyc tym laikom lekarzom google zeby zle aparature dziecku podlaczali lub ciagle pomylki robili!!!!.
Pytanie: Jak mozna zorganizowac petycje zeby przestac placic skladki na NHS (czyli national insurance)?
Bo sluzby zdrowia juz dawno tu nie ma! Co gorsza jest ale tylko po to by ryzykowac ludzkie zycia bedac zywym experymentem dyplomowym niedoszlych lekarzy lub klijentem firm produkujacych paracetamol!!!!

Pozostałe