Totalna porażka Partii Pracy, jej lider zapowiada rezygnację

  • 13.12.2019, 15:40
  • Brexit Standard
Totalna porażka Partii Pracy, jej lider zapowiada rezygnację Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn Fot. Twitter / Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn mówi, że zrobił „wszystko, co mógł”, aby poprowadzić Partię Pracy, ale że nie „odejdzie”, dopóki nie zostanie wybrany nowy przywódca.

Lider laburzystów powiedział, że wybory, w których konserwatyści odsunęli na bok jego partię w jej tradycyjnych bastionach, zostały „przejęte przez Brexit”.

Corbyn powiedział, że jest „oczywiście bardzo smutny”, ale także „dumny” z manifestu, który przedstawiła jego partia.

Niektórzy ludzie z Partii Pracy obwiniają właśnie kierownictwo Corbyna za porażkę w wyborach.

Corbyn powiedział, że decyzja o tym, kiedy odejdzie, zależy od krajowego organu wykonawczego, dodając, że prawdopodobnie nowy lider zostanie wybrany na początku przyszłego roku.

Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin. Wprawdzie nie we wszystkich 650 okręgach liczenie głosów zakończyło się, ale torysi przekroczyli już próg 326 mandatów, oznaczający, że będą mogli samodzielnie rządzić. Obecne prognozy mówią, że Partia Konserwatywna będzie mieć 364 posłów, co oznacza wzrost o 45 w porównaniu z wynikiem z poprzednich wyborów z czerwca 2017 r. To najlepszy wynik Partii Konserwatywnej od czasu ostatniego zwycięstwa Margaret Thatcher w 1987 r.

Opozycyjna Partia Pracy według prognoz będzie miała 203 mandaty. To z kolei może okazać się najgorszym wynikiem od 1935 roku.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe