Coraz więcej bezdomnych dzieci pod rządami konserwatystów

  • 12.12.2019, 17:44
  • Brexit Standard
Coraz więcej bezdomnych dzieci pod rządami konserwatystów Fot. pixabay.co.uk
Według oficjalnych rządowych statystyk na Boże Narodzenie ponad 120 000 dzieci będzie w Wielkiej Brytanii bezdomnych. Dane pokazują, że liczba dzieci mieszkających w tymczasowych kwaterach jest najwyższa od 12 lat.

Jak pisze dziennik „Metro”, kiedy w czerwcu 2006 r. rządziła jeszcze Partia Pracy, 130 470 dzieci było bezdomnych. Ta szokująca liczba regularnie zaczęła spadać do grudnia 2011 r., kiedy to znów zaczęła gwałtownie rosnąć. Wówczas już przy władzy byli konserwatyści.

Nieco wcześniej, kiedy David Cameron przejął władzę w 2010 r., liczba nieletnich bezdomnych wynosiła 71 460 osób. Teraz wynosi ona 123 630 – wzrost o 73 proc.

– To zaczyna budzić przekonanie, że najnowsze statystyki pokazują, że bezdomność znów rośnie, a jeszcze więcej dzieci będzie bezdomnych w te Święta Bożego Narodzenia. Kiedy skończy się ten konserwatywny rząd, krajowa hańba bezdomności znajdzie się na jego nagrobku politycznym – podsumowuje dane cytowany przez „Metro” minister ds. mieszkalnictwa w gabinecie cieni John Healey.

Według najnowszych danych Ministerstwa Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządu, ponad 82 000 gospodarstw domowych w Anglii, to lokale tymczasowe, zastępcze. Od końca czerwca ich liczba wzrosła o 5 proc. w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy i o aż 71 proc. w stosunku do najniższego poziomu 48 010 na koniec 2010 roku.

Spośród 82 310 mieszkańców tymczasowych zakwaterowań 61 480 jest dziećmi.

– Każdy zasługuje na bezpieczne miejsce do życia. Dobrze jest widzieć, że nasza ustawa o zmniejszaniu liczby osób bezdomnych robi rzeczywistą różnicę, ale wiemy, że musimy zrobić więcej. Dlatego inwestujemy 1,2 miliarda funtów w walkę z wszelkimi formami bezdomności, przeznaczamy 9 miliardów funtów na nasz niedrogi program mieszkaniowy, a także upoważniamy rady do pożyczania pieniędzy na budowę większej liczby domów komunalnych, aby więcej ludzi mogło posiadać mieszkanie – zapewnia z kolei Heather Wheeler, minister ds. Mieszkalnictwa i bezdomności.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe