Imigranci będą więcej płacić za korzystanie NHS

  • 05.12.2019, 16:10
  • Brexit Standard
Imigranci będą więcej płacić za korzystanie NHS Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii podczas spotkania z Red Bull Racing Fot. Twitter / BorisJohnson
Boris Johnson obiecał przeprowadzić Brexit i uchwalić budżet w ciągu 100 dni, jeśli znowu zostanie wybrany premierem. Zapowiedział też, że imigranci zapłacą większe składki na NHS.

W wywiadzie dla ITV dzisiaj rano Boris Johnson powiedział: – Absolutnie obiecuję, że jeśli uzyskamy roboczą większość, jeśli dostaniemy tylko dziewięć miejsc więcej, możemy wyjechać 31 stycznia (to najnowszy planowany termin Brexitu).

Lider torysów zobowiązał się też do podniesienia progu National Insurance do 9500 funtów, a dodatkowe pieniądze zdobyte w ten sposób przez budżet obiecał przeznaczyć na szkolnictwo i NHS.

Z kolei kanclerz skarbu Sajid Javid powiedział, że nie ma „żadnej wątpliwości”, że po Brexicie konserwatywny rząd zawrze umowę handlową z Unią Europejską do końca 2020 roku.

Krytycy twierdzą, że to jednak za mało czasu, aby wynegocjować umowę z UE, a działania konserwatystów mogą doprowadzić do opuszczenia UE przez Wielką Brytanię bez porozumienia.

PLANY TORYSÓW NA PIERWSZE 100 DNI RZĄDÓW:

– Podniesienie progu ubezpieczenia społecznego, który według niezależnego Instytutu Studiów Skarbowych pozwoli zaoszczędzić pracownikom około 85 funtów rocznie

– Zlikwidowanie automatycznego uwalniania poważnych przestępców, w tym seksualnych i terrorystów

– Zwiększenie kwoty, jaką imigranci płacą za korzystanie z NHS

– Sfinalizowanie umowy z operatorami telefonii komórkowej w sprawie zwiększenia zasięgu na obszarach wiejskich

– Podwyższenia minimalnego finansowania na jednego ucznia w szkołach

– Prawo gwarantujące, że do 2023 r. NHS będzie dostawało 33,9 mld funtów rocznie

– Nowy system imigracyjny oparty na punktach

– Wdrożenie superszybkiego internetu - gigabitowego łącza szerokopasmowego

Opozycyjni politycy nie szczędzą słów krytyki wobec tych zapowiedzi. Liberalni Demokraci nazwali te plany „czystą fantazją”, a Partia Pracy stwierdziła, że torysi zaoferowali krajowi „jeszcze więcej tych samych porażek”. Z kolei Szkocka Partia Narodowa zaapelowała do wyborców, że zostało siedem dni na „zdjęcie” Johnsona z Downing Street.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Odbyt jonsona
Odbyt jonsona 06.12.2019, 18:34
Niech ***i mi ***a
Mateusz
Mateusz 06.12.2019, 14:02
Powinien też wprowadzić wysoki podatek dochodowy od terroryzmu. To mogłoby skutecznie wybić z głowy wybryki i wariactwa arabowa...

Pozostałe