Pospacerować niczym Beatlesi

  • 05.12.2019, 14:12
  • Kordian Klaczyński
Pospacerować niczym Beatlesi Słynne przejście dla pieszych na Abbey Road w Londynie Fot. pixabay.com
Niby niczym nie wyróżniająca się ulica w północno-zachodnim Londynie. A jednak Abbey Road to ulica historyczna i miejsce wręcz kultowe. Szczególnie dla fanów rocka.

Przy Abbey Road mieści się jedno z najbardziej znanych na świecie studiów nagrań. To tutaj także znajduje się chyba najsłynniejsze przejście dla pieszych – zebra, po której przechodzili na okładce swojej płyty Beatlesi, a którą nazwali właśnie na cześć owego miejsca. I chociaż kapela pochodzi z Liverpoolu, to jednak w tamtym mieście nie znajdziemy aż tak symbolicznie związanej z nią ulicy jak w Londynie.

Okładkę jedenastego albumu studyjnego Beatlesów „Abbey Road” zdobi zrobione w 1969 roku słynne zdjęcie, na której muzycy The Beatles spacerują po przejściu dla pieszych usytuowanym właśnie na Abbey Road tuż obok studia. Stanowi ono jedną z największych ikon brytyjskiej muzyki i jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej imitowanych w historii rocka. Warto więc wybrać się tutaj z trójką przyjaciół, wręczyć jakiemuś napotkanemu turyście aparat, by zrobił nam kolejną imitację tego obrazka, na której to właśnie my będziemy spacerowali słynnym przejściem.

Oczywiście przechadzając się po ikonicznej zebrze nie możemy zapomnieć o znajdującym się w pobliżu studiu nagraniowym, w którym swoją muzykę nagrywało też wiele innych gwiazd światowego formatu, jak choćby Pink Floyd, Cliff Richard, Lady Gaga czy Robbie Williams. Założone zostało w 1931 roku i do dzisiaj uchodzi za jedno z najlepszych na świecie.

Niestety nie ma możliwości zwiedzania studia, ale można zrobić sobie zdjęcie na tle budynku i podpisać się na tutejszej ścianie graffiti. Studio posiada też kamerę online skierowaną na zebrę. Możemy więc pomachać do niej, a później zobaczyć tego efekt na oficjalnej stronie internetowej (abbeyroad.com).

Abbey Road znajduje się w bardzo malowniczej okolicy na północny zachód od Regent’s Park. To miejsce bogate w kawiarnie i restauracje. W pobliżu znajduje się wiele innych atrakcji, wśród których jest Lord's Cricket Ground – jeden z najbardziej renomowanych na świecie obiektów do rozgrywek krykieta. Ale o tym opowiemy już innym razem.

Najbliższa stacja: St John's Wood

Kordian Klaczyński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mr Mr
Mr Mr 06.12.2019, 00:34
Come Together, Right Now!

Pozostałe