Wiadomo kim jest Polak, bohater z London Bridge

  • 03.12.2019, 11:11
  • Brexit Standard
Wiadomo kim jest Polak, bohater z London Bridge Łukasz Koczocik, bohater z London Bridge Fot. Youtube / Facebook
Polak, który przeciwstawił się terroryście na London Bridge, to 38-letni Łukasz Koczocik. Jego tożsamość ujawniły brytyjskie media.

Łukasz Koczocik na co dzień pracuje jako kucharz w Fishmongers' Hall. To on podczas piątkowego ataku stawił czoła terroryście Usmanowi Khanowi.

Polak został uwidoczniony na filmach przez przypadkowych przechodniów. Dotychczas media informowały, że do walki z terrorystą posłużył mu kieł narwala, który zdjął ze ściany w restauracji. Jak się jednak okazuje, Polak walczył nie kłem, a lancą.

38-letni Łukasz Koczocik mieszka w Londynie i pracuje jako kucharz w Fishmongers' Hall. Gdy Usman Khan właśnie tam rozpoczął atak, Polak mył naczynia w piwnicy restauracji, a kiedy usłyszał krzyki, bez wahania wybiegł na zewnątrz, trzymając długą lancę, o której media pisały wcześniej, że był to kieł narwala.

Tożsamość Łukasza Koczocika ujawniły gazety „Daily Mail”, „Evening Standard” i „The Sun”.

W piątkowym zamachu na London Bridge zginęły dwie osoby. Ofiar mogło być jednak znacznie więcej, gdyby nie interwencja przypadkowych osób, w tym Polaka, którzy nie zważając na własne bezpieczeństwo rzucili się, by obezwładnić terrorystę.

Łukasz Koczocik został kilkukrotnie raniony nożem przez terrorystę. Wczoraj wyszedł ze szpitala.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

karl
karl 04.12.2019, 18:11
szacunek.dzieki
Lech
Lech 04.12.2019, 10:44
Łukasz dzieki ,jesteś wielki

Pozostałe